AROMATERAPINĖ VONIA

AROMATERAPINĖ VONIA

Vonioje ne be pagrindo jaučiamės taip smagiai - vandens keliamoji jėga teikia lengvumo pojūtį, atpalaiduoja raumenis, todėl vonioje jie ypač gerai pailsi. 

Vonioje kvėpuojama giliau ir vienodžiau, todėl per nosį ir plaučius lengviau patenka eteriniai aliejai. Be to, oda pasisavina medžiagas, kurios ir po maudymosi ramina ar žvalina, sulaiko drėgmę ar tiesiog minkština odą. 

VONIA RAMINA ARBA ŽVALINA

Norint po vonios "griūti" į lovą ir ramiai miegoti, reikėtų pagulėti 34-37 laipsnių temp. vandenyje 20 min. ar mažiau (ilgiau nesveika odai, ji nuvargsta).

Tinka naudoti naudoti et. aliejus: levandų, ramunėlių, pačiulės ar ylang-ylang.

/6-10 et. aliejaus lašų sumaišyti stiklinėje riebaus pieno, grietinėlės ar druskos (~250g) ir gerai įmaišyti vonios vandenį. Be to, nelašinti aliejų tiesiai į pilną vonią, nes eterinis aliejus plūduriuos paviršiuje netirpdamas, sudarydamas plėvelę ir gali dirginti odą.

Po to nusiskalauti drungnu dušu.

Taip pat, kad šilta vonia ramintų, pasidėkite atramą galvai, po pakaušiu pasikiškite susuktą rankšluostį. 

Kad vonia padėtų nuo streso ir karštligiško skubėjimo, bet nevargintų, o suteiktų žvalumo, ji neturėtų trukti ilgiau nei 10 min. Vanduo turėtų būti 38-39 laipsnių, o pabaigti procedūrą reiktų šaltu dušu, kraujotakos sistemos labui. 

Et. aliejai, kurie atpalaiduoja, bet nemigdo: kadagio, mentolo, rozmarino, citrinmedžio, eukalipto, citrusinių vaisių aliejai (greipfruto, citrinos, apelsino). Nuotaiką praskaidrina: pačiulė, ylang-ylang, jazminas, rožė.

Dar keletas detalių apie eterinius aliejus vonioje:

- kovoti su celiulitu padeda citrusinių vaisių aliejai: mandarinų, apelsinų, greipfrutų;
- rozmarinų stimuliuoja protinę veiklą;
- arbatmedžio veikia antibakteriškai;
- kadagių, pušų teigiamai veikia kvėpavimo sistemą.


MAUDYNĖS DRUSKŲ VONIOJE

Teigiama, jog išsimaudymas druskų vonioje savo poveikiu prilygsta 3 dienų detoksikacijos kursui!

Tokia procedūra valo, jaunina, drėkina odą, reguliuoja jos pH, atpalaiduoja, palankiai veikia esant odos problemoms - dermatitui, niežėjimui. 

Kristalizuota druska skatina organizmo atsinaujinimą bei energijos pusiausvyros išlaikymą, balanso tarp rūgščių ir šarmų atstatymą, kristalizuotų nuosėdų ištirpimą bei pašalinimą iš organizmo. Taip pat druska puikiai šalina sunkiuosius metalus is organizmo, padeda normalizuoti kraujo spaudimą, cukraus kiekį kraujye, valo žarnyną, padeda gydant kvėpavimo takų ligas. 

PASIRUOŠIMAS DRUSKŲ VONIAI

Siekiant detoksikacinio poveikio rekomenduojama į vonią įpilti ~250g druskos, pagulėti ~20min ir po to nepersilieti vandeniu, o tik apsišluostyti.

Taip pat prieš pilant į vonią druską sumaišykite ją su pasirinktu et. aliejumi, taip galėsite efektyviau atsipalaiduoti ir mėgautis aromaterapiniu vonios poveikiu. 

Beje et. aliejai yra pilami į druską, maišomi ir paliekami kuriam laikui, nes jei supilate mišinį į vonią iškart po sumaišymo, aliejai gali likti vandens paviršiuje ir sudaryti plėvelę.

TIKRAutuvėlėje turime druskų vonioms natūralių mišinių kartu su et. aliejais ir Himalajų ar jūros druska.

GULINT VONIOJE nepamirškite giliai ir ramiai kvėpuoti, kad pajusti aromaterapinį poveikį. Taip pat vonioje galima išgerti puodelį žolelių arbatos be cukraus - tai padeda atsikratyti nereikalingų skysčių.

PO DRUSKŲ VONIOS rekomenduojama gerai apsikloti, bent pusvalandį pailsėti. Taip pat nederėtų naudoti kūno losjonų, kurių sudėtyje yra sintetinių kvapiųjų medžiagų ar dažiklių, taip pat antiperspirantų su aliuminio oksidu.

Po druskos vonios odos poros lieka atsivėrusios, tad visos kenksmingos medžiagos lengvai patenka į organizmą. Geriau odą patepti natūraliu augaliniu aliejumi (kokosų, jojobos, arganų..) ar kakavos sviestu. 

- atpalaiduojančių vonios ritualų!

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.